UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ DZIŚ

© WITALAND - Dietetyka & Coaching. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Każdy człowiek ma to, na co się odważy

Podejmij wyzwanie razem z namii!

SKONTAKTUJ SIĘ: 500 442 461

  • facebook witaland
  • Istagram witaland

czym jest coaching? 

Coaching jest to proces, którego głównym celem jest wspieranie Cię w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej przez Ciebie zmiany, w oparciu o Twoje odkrycia, wnioski i zasoby. Jego podstawą jest partnerska, profesjonalna relacja, budowana na szacunku i wzajemnej akceptacji.

W coachnigu to Ty jesteś ekspertem od swojego życia, szukasz optymalnych dla Ciebie rozwiązań i decydujesz czy chcesz wdrożyć je w życie. Coach jest w tej wędrówce twoim towarzyszem, który za pomocą specjalistycznych narzędzi, pytań i informacji zwrotnych wydobywa drzemiący w Tobie potencjał i wspomaga osiąganie celów.

Nadrzędną zasadą każdej sesji coachingowej jest zasada poufności. Czyli "co się stało w Vegas - zostaje w Vegas". :)

Czym coaching różni się od psychoterapii?

W odróżnieniu od psychoterapii coaching koncentruje się na tym, co dzieje się w teraźniejszości oraz na przyszłości. Zasięganie informacji o przeszłości klienta kierowane jest jedynie chęcią ustalenia jego obecnego położenia i poznaniu zasobów.

kim jest diet coach?

 

Podczas wizyt w gabinecie dietetyka często brakuje czasu na przyjrzenie się bliżej danym zachowaniom, zrozumienie ich przyczyn i znalezienie rozwiązań, które będą dla Ciebie możliwe i realne do wdrożenia. Diet coach jest po to, aby wspierać Cię w tej wędrówce i naprowadzić na alternatywne ścieżki dotarcia do celu, jeśli te z których do tej pory korzystałaś(eś) - nie zadziałały. Jako osoba z wykształceniem i doświadczeniem dietetycznym sprawi, że możesz poczuć się bezpiecznie, gdyż nie pozwoli Ci zboczyć z dobrego kursu.

 

Jednak ten kto liczy, że diet coach w cudowny sposób "zmotywuje do działania", może się przeliczyć. Diet coach wesprze Cię za to odnalezieniu własnej motywacji, wzmocni ją i nauczy Cię jak motywować się samemu. Sesje coachnigowe to także dobra okazja, aby wspólnie przetrwać kryzys, pokonać pojawiające się trudności i rozwinąć umiejętności dzięki którym, lepiej poradzisz sobie z nimi w przyszłości.

Aby zacząć, potrzebujesz jedynie dobrych chęci. :)

Każdy kto kiedykolwiek podejmował próbę odchudzania lub próbował zmienić swoje nawyki żywieniowe  wie, że nie jest to droga usłana różami. Praca nad wyrobieniem właściwych żywieniowych zachowań często jest wyboista, a rzeczywistość pełna pokus, którym trudno się oprzeć. Diet coaching jest dla każdego, kto jest zmęczony ciągłym efektem jo-jo, określa się jako osobę, która jest wiecznie na diecie czy czuje się bezsilny w walce ze słodyczami lub innymi przekąskami.

MOJE WARTOŚCI
SKUTECZNOŚĆ
EMPATIA I SZACUNEK
KREATYWNOŚĆ

Ważną wartością jest dla mnie wspieranie Cię w skutecznym osiąganiu celów. Dbam, aby podczas naszej współpracy skoncentrować się priorytetach i wspólnie spędzony czas owocował w pozytywne zmiany.

Do każdego człowieka podchodzę z empatią i zrozumieniem, szanując jego odrębność, wartości i poglądy. Hołduję budowaniu partnerskiej relacji i dążeniu do celu w atmosferze pełnej akceptacji dla drugiej osoby.

Głęboko wierzę w siłę kreatywności podczas poszukiwania rozwiązań problemu. Spojrzenie na daną kwestię z różnych perspektyw sprawia, że nabieramy do niej dystansu i otwieramy się na nowe możliwości.

 

w czym mogę Ci pomóc?

​",,Nie obawiaj się kroczyć na przód powoli. Obawiaj się jedynie stania w miejscu."

Jeśli:


- czujesz się zagubiony w swoich problemach,
- masz dość "dobrych rad" od osób, które wcale nie rozumieją Twojej sytuacji,
- chcesz zrozumieć lepiej siebie, swoje relacje i korelację z otoczeniem, w jakim żyjesz,
- pragniesz znaleźć rozwiązania dręczących Cię problemów,
- pragniesz uzyskać spokój wewnętrzny i równowagę w życiu,

- chcesz coś zmienić w swojej drodze zawodowej, ale do końca nie wiesz co,

- brakuje Ci energii i motywacji do działania,
- chcesz dobrze poczuć się w swojej skórze i żyć pełnią życia..

To znaczy, że dobrze trafiłaś/eś, bo sesja coachingowa ze mną może Ci pomóc.

Dzięki procesowi coachingowemu odkryjesz jak:

Zbudować wiarę w siebie 

Efektywniej wyznaczać i osiągać swoje cele

Zaplanować ścieżkę rozwoju / rozwój kariery

Zbudować dobre nawyki / pozbyć się szkodliwego nawyku

Lepiej zarządzać sobą w czasie

Oznaleść swoją misję życiową

Proces coachingowy

Odkryć swój potencjał na polu prywatnym i zawodowym

Odnaleźć motywację do działania

Znaleźć wsparcie w nieustających zmaganiach z nadmiarem kilogramów

Rozwinąć swoje kompetencje zawodowe lub osobiste

Zwiększyć własną skuteczność w działaniu

Rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne 

Zbudować satysfakcjonującą relację z drugim człowiekiem

Specyfika pracy coachingowej

Czas trwania sesji: 60 - 90 min

Czas trwania procesu: ustalany jest indywidualnie, w zależności od złożoności celu.  

Częstotliwość spotkań: najczęściej co 2 - 3 tygodnie

Miejsce sesji: dowolne, gdzie będziemy mogli skoncentrować się na procesie. Może to być mój gabinet, Twoje mieszkanie, park czy skype.

Język: po polsku i angielsku ( coaching in English :) )

moja droga do coachingu

Anna Żuławnik

Jestem certyfikowanym diet coachem oraz dyplomowanym coachem, po kształceniu zgodnym ze standardem kompetencyjnym i etyką ICF (International Coach Federation) - największą ogólnoświatową organizacją coachingową.

Ale zanim znalazłam się w tym miejscu minęło wiele lat...

Już w szkole podstawowej zaczęłam interesować się psychologią i gromadzić na półkach pierwsze książki z zakresu psychologii rozwojowej, ewolucyjnej i społecznej. Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi, słuchać ich historii i wspierać ich w realizacji ich marzeń i celów.  Jako 12-letnia dziewczynka postanowiłam, że zostanę w przyszłości psychologiem. 7 lat później odebrałam oficjalne, listowne potwierdzenie, że zakwalifikowałam się na państwowe studia z psychologii. Świadomie wybrałam jednak inny kierunek -  dietetykę, aby połączyć merytoryczną wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania z pasją, którą wiedziałam, że będę rozwijać.

W świat coachingu po raz pierwszy wprowadził mnie mój brat, zabierając na całodniowe szkolenie. Skuszona perspektywą pogłębienia wiedzy o relacjach, spędziłam 8 fascynujących godzin na praktycznych ćwiczeniach z innymi ludźmi, które zrewolucjonizowały moje dotychczasowe poglądy na rozwój osobisty rozumiany jako "rozgrzebywanie przeszłości, aby rozjaśnić teraźniejsze schematy zachowań". To co w coachingu mnie uwiodło to praca nad problemami TU I TERAZ oraz po osobistym doświadczeniu metod pracy coachingowej na sobie - jego zdumiewająca skuteczność w:

  • wyznaczaniu celu i kierunku drogi,

  • motywowaniu do działania,

  • lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie,

  • szybkim rozwiązywaniu trudności, które od długiego czasu wydawały się nie do pokonania,

  • trwałej zmianie nawyków żywieniowych i utrzymaniu prawidłowej masy ciała,

  • poprawie jakości życia w jego różnych wymiarach (zawodowym, społecznym, osobistym).

Umiejętności coachingowe praktykuję już od kilku lat w zawodzie dietetyka, odbywając wizyty z tysiącami pacjentów w przedziale wiekowym od kilku do ponad 80 lat. Ponieważ sama wiele zmieniłam swoim sposobie odżywiania i stylu życia, łatwo mi zrozumieć, że zmiana nawyków niesie ze sobą inwestycję czasu i energii. Z racji osobistej satysfakcji płynącej z pracy ludźmi oraz sukcesów, które osiągali pod moją opieką, w końcu zdecydowałam się przypieczętować doświadczenie rzetelną wiedzą akademicką i zdecydowałam na podjęcie podyplomowych studiów z tej dziedziny.  

Drogi czytelniku,

Jeśli zastanawiasz się czy coaching jest dla Ciebie - zapraszam Cię na pierwsze spotkanie bezpłatnie i niezobowiązująco.  Będziemy mogli poznać się bliżej, a Ty sprawdzisz czy taki rodzaj współpracy Ci odpowiada i co możesz dzięki niemu zyskać.

Zapisz się na konsultację przez formularz (mailowo) lub telefonicznie: 500 442 461. 

 

Nie czekaj na lepszy moment. Daj sobie szanse i odkryj swój potencjał! :)

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now